Announcement

Collapse
No announcement yet.

Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

Collapse

Forum Topic List

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

    9 красавіка ў нью-ёрскім клюбе “The Hook” мае адбыцца выступ Лявона Вольскага – бадай, самай вядомай і яскравай асобы беларускай музычнай сучаснасьці. У праграме плянуюцца акустычныя сьпевы, цікавыя неспадзяванкі і напрыканцы – дыскатэка. Што менавіта чакае нашых суайчыньнікаў, чый лёс закінуў іх у Новы сьвет? Пра гэта распавёў лідэр N.R.M.





    Сустрэча адбудзецца у Нью-Ёрку, куды Лявон запрошаны на адмысловую беларускую вечарыну з удзелам Сяржука Сокалава-Воюша, нью-ёркскай каманды беларускага паходжаньня "Каханьне" ды іншых мясцовых знакамітасьцяў. У дадатак плянуюцца камэрныя сустрэчы "пад гітару" ў памяшканьні Беларуска-Амэрыканскага задзінночаньня (Нью-Ёрк), а таксама ў штатах Дэлавэр і Каліфорнія.



    “Беларускую суполку ў Штатах чакае зусім ня мой сольны канцэрт – там плянуецца сапраўдная сур’ёзная беларуская вечарына. Я cыграю некалькі песьняў акустычна. Нешта мне падыграюць мае амэрыканскія сябры. Выступіць спадар Сокалаў-Воюш. А яшчэ мы плянуем паказаць адмысловыя відэазапісы-прывітанкі ад некаторых каралёў нашай рок-сцэны. Карацей, мы зробім усё, каб людзі, што прыйдуць на гэту імпрэзу, змаглі выдатна адтапырыцца”. Лідэр N.R.M. і “Крамбамбулі” ня стаў раскрываць усе сакрэты, але ўпэўніў, што асабіста прыкладзе ўсе намаганьні, каб Амэрыка адчула і надоўга запомніла “сапраўдную сучасную беларускую атмасфэру”.



    Гэта будзе ня першы выступ Лявона Вольскага ў Штатах. Два гады таму ён ужо сьпяваў для беларускай суполкі ў Амэрыцы. Таму зараз Вольскі едзе ў Нью-Ёрк са спакойным сэрцам – яго там дакладна чакаюць і любяць. “Няправільна было б прапусьціць гэткую акцыю? – зьвяртаецца Лявон да сваіх беларуска-амэрыканскіх прыхільнікаў і дадае: – Я не прапушчу”.





    "Уражвае колькасьць таленавітых і разумных людзей, якія з'яджаюць у Штаты й, наогул, за мяжу. З аднаго боку, прыемна, што паўсюль - куды не прыедзеш - ёсьць беларуская аўдыторыя. Зь іншага - спадзяюся, што пры спрыяльных абставінах гэтыя людзі вернуцца ў Беларусь, бо нашай краіне яны вельмі патрэбныя. І мне будзе вельмі прыемна граць для іх канцэрты на радзіме. А ў цяперашняе сытуацыі - прыемна тое, што пашыраецца геаграфія канцэртаў, хай сабе й дабрачынных, і прыемна, што мы сустракаемся зь неабыякавымі людзьмі, і яны з намі - таксама неабыякавымі.", - камэнтуе свой будучы візыт Лявон Вольскі.

    Падрабязнасьці вандроўкі Вольскага па Амэрыцы глядзіце на сайце lavon.name






  • #2
    Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

    Все сказанное - хорошо, а у вас есть пара или тройка файлов, чтоб послушать о чем поет певец?

    Comment


    • #3
      Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

      А когда он дает концерт в Калифорнии? Кто знает дату, время и место?

      Comment


      • #4
        Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

        куда-где

        Comment


        • #5
          Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

          [url]www.lavon.name

          Comment


          • #6
            Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

            Comment


            • #7
              Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

              Як было 2 гады таму....

              http://volski.da.ru/

              Comment


              • #8
                Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                belarus писал(а) Sun, 18 March 2007 09:37
                Як было 2 гады таму....

                [url="http://volski.da.ru/"]http://volski.da.ru/




                А песни у вас есть? Дайте послушать что-то перед тем как на концерт идти!

                Comment


                • #9
                  Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!



                  Мне так лично нравится.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                    вам песни нравятся? или так?

                    если они у вас есть, то хоть вы дайте послушать...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                      http://volski.da.ru/

                      Песнi ёсць тутака....

                      Comment


                      • #12
                        Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                        Я не нашел там ничего, кроме 4 страниц с названиями городов, где были концерты. Вы можете дать линки на сами песни?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                          Пераблутау...

                          [url]www.lavon.name

                          Толькi там песнi гурта,а будзе акустычны канцэрт.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                            Улитка, можно нескромный вопрос? Кого из беларуских музыкантов Вы знаете?

                            На мой взгляд, Вольский ну один из самых-пресамых известных..



                            Ето без обид, просто даже странно мне как-то стало...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Зварот да Беларусау!!!!!!!!!!!

                              Песьняры, Верасы, Ярослав Евдокимов,Поплавская и Тиханович... Еще я слышал что в Канаде живет Даньчик, который очень приятно говорит па беларуску... А про Вольского, прошу прощения, первый раз слышу...

                              Comment

                              Working...
                              X